KWh, czyli ile może urządzenie

Kilowatogodzina to jednostka energii, mówiąca o tym w jaki sposób, mierzony jest prąd. Kilowata (kW) wynosi 1000 W (W), a kilowatogodzina odnosi się do pracy urządzeń, które wykorzystują 1000 watów w ciągu jednej godziny. Korzystanie ze 100 watowej żarówki przez 10 godzin będzie równe 1 kilowatogodzinie (kWh), podobnie jak korzystanie z maszyny 10.000 watt przez 6 minut.

 

Kilowatt

W lub kilowatt jest miarą mocy, daje wiedzę ile prądu jest wykorzystywane przez urządzenie w określonym momencie. Informacja ta jest przydatna, ponieważ może być użyta do porównania średniego zużycia energii. Mając wiedzę ile energii wykorzystuje dane urządzenie można obliczyć ile wydajemy na prąd.

 

Ceny energii elektrycznej

Ceny energii elektrycznej są mierzone przez całą dobę, pobór energii może się wahać w czasie – zarówno w dłuższej perspektywie, jak w ciągu tygodnia lub miesiąca, ale także w ciągu jednego dnia. U niektórych odbiorców w taryfą g12, ceny energii elektrycznej mogą się różnić w zależności od pory dnia, w których używane jest zasilanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *