Jak oszczędzać energię w biurze

Opłata rachunków to konieczność dla każdego przedsiębiorstwa, musisz je opłacić inaczej biznes nie będzie się kręcił. Najbardziej bolesnymi rachunkami okazują się podatki, i rachunki za energię elektryczną. Czy są sposoby pomagające je obniżyć?

 

Poznaj swojego wroga – cena energii

To ile płacisz za energię zależy od oferty na jaką się zgodziłeś. Przy podpisywaniu umowy na sprzedaż energii nikt nie proponował ci innej oferty, teraz możesz to zmienić. Przeglądanie cenników nie jest miłym zajęciem ale warto, zwracaj uwagę na.

  • Cenę prądu za kWh
  • Dodatkowe  opłaty jakie pojawiają się w cenniku

 

Za rachunki odpowiedzialny jesteś TY

Pracownicy powinni przestrzegać twoich wytycznych, nikt nie każe ci zamieniać komputerów na maszyny do pisania. Wystarczy, że wprowadzisz restrykcje dot. ogrzewania, klimatyzacji i oświetlenia. Kilka stopni mniej na grzejnikach nie spowoduje wychłodzenia. Podobnie z klimatyzacją, która okazuje się niezdrowa, nie musi działać cały dzień. Okresowe wywietrzenie pomieszczenia daje więcej.

 

Oświetlenie

Wymiana żarówek to najefektywniejszy sposób oszczędności, niestety, zanim żarówki zaczną generować oszczędności musisz poczekać. Obliczenia pokazują, że żarówki oszczędne zwracają się po 3 latach, jeśli oświetlenie jest nieodłączne w każdym dniu pracy bez względu na lokalizację okres ulegnie skróceniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *