Gwarancja stałej ceny za prąd

Czy tak faktycznie jest, tak jak utrzymują sprzedawcy, że gwarancja niezmienności ceny przez 2 lub 3 lata, to oszczędności jakich szukamy. Stała cena prądu to faktycznie luksus, ale ja często dostajemy podwyżki?

Na czym polega gwarancja stałej ceny za prąd?

Gwarancja ceny, cena za energię będzie stała, niezmienna, ale nie zawsze. Gwarancję mamy tylko w pewnym okresie. Sprzedawca niezależnie od tego czy ceny prądu na rynku będą maleć czy rosnąć, będzie rozliczał nas po stałej cenie. Gwarancja okazuje się być dobrą alternatywa dla tych, co otrzymują pismo z informacją o podwyżkach. Tak, pomimo podpisania umowy ze sprzedawcą i wprowadzeniu nowego cennika, to sprzedawca może cenę za 1 kWh podnieść. Wystarczy, że w umowie czy regulaminie nie ma informacji o stałej cenie. Prawdą jest, że ceny prądu mają tendencję do powiększania się, ale podwyżki dotyczą cen giełdowych. Nikt z rachunku na rachunek nie podwyższa nam cen, o tym trzeba odbiorcę poinformować.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Gwarancja stałej ceny za prąd, wcale nie musi być strategia na niską cenę prądu. Co w przypadku kiedy to, cena za kilowatogodzinę faktycznie jest niższa ale nowe warunki już nie są atrakcyjne? warto zwrócić uwagę, na całkowity koszt umowy. Gdy sprzedawca dolicza sobie wysoką opłatę handlową, każe płacić za przysłanie papierowego rachunku, pobiera dodatkową opłatę za to, że będzie nas fakturował częściej niż raz na pół roku, bo tego sobie życzymy. To na takiej zmianie operatora można stracić.

Jakie są korzyści gwarancji stałej ceny?

Oczywiście, że są. Wystarczy, że obecny sprzedawca corocznie podwyższa ceny, a uchronisz się przed tym podpisując długotrwały kontrakt (36 lub 48 miesięcy). Wybierzesz mądrze, tak byś nie musiał płacić dodatkowo za usługi jakie podałem.

Czy wybierać oferty z gwarancją stałej ceny za prąd?

Przeczytaj umowę i regulamin, dopytaj i doczytaj jak będą kształtować się ceny po okresie gwarancji. Jeśli po upływie określonych umową miesięcy ceny znacznie wzrastają, oznacza to, że musisz tą umowę w czas wypowiedzieć. Poszukaj dobrych ofert, wykonaj porównanie cen prądu na stronach niezależnych porównywarek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *