Który dostawca prądu jest najtańszy?

Który dostawca prądu jest najtańszy?

Sprawdź cennik energii dokładnie, cena kWh powinna być podawana brutto. Następnie pytaj do dodatkowe opłaty, takie jak opłata handlowa. Ile sprzedawca pobiera za nieterminowe dokonanie wpłaty, czy faktura jest za darmo, a może wprowadzone zostały kary odnośnie pobrania dodatkowych kilowatogodzin. Nie jest najtańszy to ten, który oferuje najniższą cenę jednostkową za kWh, a ten, u którego całościowo uda się zaoszczędzić najwięcej, w procesie zmiany dostawcy prądu.  Zrozumienie oferty, to także klucz do sukcesu. Nawet, jeśli sprzedawca oferuje nam niższe stawki przez pierwszy rok, i cena prądu rośnie z każdy rokiem, to ile zapłacisz za prąd w czasie trwania całej umowy? Brak kosztów aktywacji i brak potrzeby zmiany licznika, dodatkowo niewprowadzanie zmian dotyczących częstotliwości otrzymywania rachunku za prąd. Takie oferty są godne uwagi.

Nie warto ulegać pokusie, darmowy prąd może być tylko marketingowym zabiegiem jak i szansą na oszczędzanie. Podkreślam, że kierując się jedynie ceną często nie zwrócimy też uwagi na wysokość opłaty handlowej bądź inne aspekty oferty, które np. pozwolą nam wygenerować oszczędności dzięki posiadaniu dodatkowych usług w jednym podmiocie. Wybór ceny z gwarancją jej utrzymania to idealne rozwiązanie, chociaż niestabilny rynek energii może zaskoczyć i ceny energii mogą spaść, to Polsce to jednak nie grozi. Nie mamy tak rozwiniętych systemów oze jak w Niemczech, aby w cenie minusowej produkować energię z wiatru czy energii słonecznej.

Nic nie poradzimy na stawki, jakie pobiera za usługę dostawy dystrybutor, te są z góry ustalone w taryfie, którą zatwierdza organ regulacyjny w osobie Prezesa URE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *